I disse timer opdateres vores hjemmeside, og derfor er der midlertidigt lukket for køb. Du kan købe billetter etc. igen fra kl. 9 tirsdag morgen.

Rutevejledning Kontakt Søg Job

Hvad søger du efter?


Du kan også kigge under 'Find svar'
I parken Åbningstider og priser Dit besøg Grupper og skoler
Udforsk parken
Parkkort
  • Forlystelser
  • Se vores forlystelser
  • Handicappolitik
  • Driftstatus (lukkede forlystelser)
  • Events
  • Se vores events
  • Spisesteder
  • Se vores spisesteder
  • Bestil mad og drikke online
  • Ishuse
  • Se vores ishuse
  • Butikker
  • Se vores butikker
  • Se vores fotohuse
Åbningstider
Priser
Praktisk information
Børneklub
Spørgsmål og svar
Handicappolitik
  • Parkering i BonBon-Land
  • Rutevejledning
  • Forlystelsesinfo
  • Lukkede forlystelser
  • Serviceområder
  • Månedens Klubfordel
  • Aktivitetssider
Skoler
Grupper
Firmatur
Fødselsdag
Billetter
Sæsonkort
Ekstra tilvalg
Gavekort
Kampagner og rabatter
  • Billet til en fastsat dag
  • Billet til en valgfri dag
  • Billet + overnatning
  • Køb sæsonkort
  • Læs om sæsonkort
  • Lav-selv-slikkepind
  • Freestyle
  • 1 freestyle kop
  • 2 freestyle kopper
  • Måltider
  • Pizzamenu
  • Burgermenu
Hvad søger du efter?

Du kan også kigge under 'Find svar'

🔥Early Bird-tilbuddet slutter om🔥

Spar 50 kr. på Platin- og Guldkort

  1. Home
  2. Blog
  3. Så åbner BonBon-Land 2025
2025-05-02 | Henrys blog

Så åbner BonBon-Land 2025

Så åbner BonBon-Land 2025
Del opslaget

Del


Del link
Kopier link
Del

Hej venner

Så er det ved at være tid til endnu en åbning af Danmarks skøreste forlystelsespark. Jeg har jo åbnet BonBon-Land mange gange, og i flere år har jeg fået nogle af mine BonBon-venner til at åbne. Men i år bliver det mig, der skal stå sammen med vores direktør og Youtuber Alexander Husum. Måske bliver det endda mig, der holder guldsaksen. Kom til åbningsfest i BonBon-Land på lørdag den 3. maj 2025 kl. 10.00.

På åbningsdagen kan du blandt andet møde mig. Jeg vil sidde og signere min nye bog; ”Henry Hundeprut – og pruttemysteriet”. Jeg er selv meget glad for den, og jeg kan fortælle, at jeg sidder klar og sætter min flotte autograf til alle jer, som køber min bog. Den koster 49,- og der er nogle meget flotte illustrationer af mig. Bare lige hvis I skulle være i tvivl. Det er også mig, der opklarer mysteriet .- altså samme med mine BonBon-venner – også kaldet BonBon-dyrene. Nå, men i år bliver et godt år, hvor mine BonBon-venner kommer til at lave masser af sjove ting.

Program for lørdag den 3. maj (kom kl. 10 når vi åbner):

Kl. 10.00: Parken åbnes af youtuber Alexander Husum samt BonBon-Lands direktør Lars Fahlmann

Kl. 10.15-11.00: Henry Hundeprut giver autograf til alle, der har lyst til at købe hans nye bog – ved Slaraffenland

Kl. 12.00: Mød vores nye BonBon-dyr, Ditlev Drage, kl. 12 i BonBon-byen

Kl. 10.00-16.00: Platin Missionen (10 Platinkort er gemt i parken. Find et og det er dit)

Kl. 16.45: Forlystelserne lukker

Søndag den 4. maj har vi som noget nyt et ”pynt-selv-slikkepind” i La Fiesta. Tag en lille pause og lad dit barn komme i sit kreative hjørne. I vores lille værksted i La Fiesta kan dit barn som noget nyt vælge blandt forskellige forme (blandt andet BonBon-dry) og pynte sin slikkepind med forskellige slags krymmel. Det tager cirka 15-20 min. og koster 35 kr. Bagefter kan de selv pakke slikkepinden ind i en pose, så de kan tage den med hjem. Vi har tider kl. 13, kl. 14 og kl. 15.

Vi glæder os meget til at tage imod jer igen. Der vil ske masser af sjove ting i løbet af sæsonen, og jeg skal nok sørge for, at I bliver informeret om det hele.

Kl. 17.00: Ditlev Drage vinker farvel - og på gensyn til den sjoveste sæson.

Kærlig hilsen

Henry

På åbningsdagen kan du blandt andet møde mig. Jeg vil sidde og signere min nye bog; ”Henry Hundeprut – og pruttemysteriet”. Jeg er selv meget glad for den, og jeg kan fortælle, at jeg sidder klar og sætter min flotte autograf til alle jer, som køber min bog. Den koster 49,- og der er nogle meget flotte illustrationer af mig. Bare lige hvis I skulle være i tvivl. Det er også mig, der opklarer mysteriet .- altså samme med mine BonBon-venner – også kaldet BonBon-dyrene. Nå, men i år bliver et godt år, hvor mine BonBon-venner kommer til at lave masser af sjove ting.

  • Nyhedsbrev
  • Om Parques Reunidos
  • Job
  • Site Map
  • Find svar
  • Blog
  • Presse
  • Kontakt
  • Vores historie

Søsterparker

  • Tusenfryd
  • Bø Sommerland
  • Movie Park
  • Bobbejaanland
  • Slagharen
  • Privatlivspolitik
  • Juridiske oplysninger
  • Cookies
  • Parkregler
  • Købsbetingelser
  • Whistleblower-kontakt
  • BonBon-Land Fonden

© BonBon-Land 2021